آیین‌نامه ارائه خدمات مشاوره و سبدگردانی اوراق بهادار

آیین‌نامه ارائه خدمات مشاوره و سبدگردانی اوراق بهادار

دسته بندی:

قیمت: 560 تومان

تعداد نمایش: 164 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

560 تومان – خرید

به نام خدا

آیین‌نامه ارائه خدمات مشاوره و سبدگردانی اوراق بهادار
(مصوب کمیسیون فرعی شورای بورس)

تعاریف
ماده ۱ اصطلاحات به کار رفته در این آیین‌نامه به شرح زیر است:
بورس: منظور سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران است.
سبد اختصاصی اوراق بهادار: منظور مجموعه‌ای متنوع از اوراق بهادار پذیرفته شده در “بورس” است که به تقاضای سرمایه‌گذار توسط “مشاور و سبدگردان” به نام “سرمایه‌گذار” خریداری و مدیریت می‌شود.
مشاوره: منظور ارائه نظر مشورتی در قالب قراردادی مشخص برای خرید و فروش اوراق بهادار پذیرفته شده در “بورس” برای سرمایه‌گذار معینی است که به منظور کسب انتفاع “سرمایه‌گذار” صورت می‌گیرد.
سبدگردانی: منظور خرید و فروش اوراق بهادار پذیرفته شده در “بورس” برای “سرمایه‌گذار” معین است که به نمایندگی از طرف وی، در قالب قراردادی مشخص و به منظور کسب انتفاع “سرمایه‌گذار،” صورت می‌گیرد.
مشاور و سبدگردان: شرکت کارگزاری است که با مجوز “بورس” به “مشاوره” و “سبدگردانی” برای “سرمایه‌گذاران” می‌پردازد.

سرمایه‌گذار: شخصی است که در چارچوب قراردادهای مشخص مورد تأیید “بورس،” “سبد اوراق بهادار” خود را برای مدیریت، در اختیار “مشاور و سبدگردان” قرار می‌دهد، یا از “مشاوره” آن شرکت استفاده می‌کند.

شرایط اعطای مجوز ارائه خدمات مشاوره و سبد گردانی اوراق بهادار
ماده ۲ متقاضی دریافت مجوز “مشاوره و سبدگردانی،” با تکمیل فرم‌های طراحی‌شده توسط “بورس،” تقاضای خود را به “بورس” ارائه می‌دهد.
ماده ۳ متقاضی شرکت کارگزاری موظف است برای انجام امور “مشاوره” و “سبدگردانی،” تشکیلات مناسب زیر را ایجاد نماید:
الف) حداقل دو نفر همکار با گواهی‌نامه “اصول مقدماتی کارگزاری” یا بالاتر را به صورت تمام وقت، به منظور انجام امور “مشاوره و سبدگردانی،” در اختیار داشته باشد.
ب) در اختیار داشتن فضای مناسب اداری، تجهیزات و نرم‌افزارهای مورد نیاز به تشخیص بورس.
ج) تأمین حداقل سرمایه تعیین شده در آیین‌نامه کارگزاری
د) استفاده از فن‌اوری اطلاعاتی برای برقراری ارتباط دائمی با “سرمایه‌گذار” و اطلاع‌رسانی به وی.
ماده ۴ “بورس” ظرف حداکثر ۳۰ روز پس از دریافت مدارک متقاضی دریافت مجوز “مشاوره” و “سبدگردانی،” نظر هیئت مدیره را به متقاضی ابلاغ می‌کند. در صورت اعطای مجوز به متقاضی، وی حداکثر ۶۰ روز پس از دریافت مجوز “مشاوره” و “سبدگردانی،” ملزم به ارائه خدمات است.
ماده ۵ “مشاور و سبدگردان” ملزم است هر ساله مبلغی تحت عنوان حق نظارت بورس بر “مشاوره” و “سبدگردانی” به “بورس” پرداخت نماید. این مبلغ به پیشنهاد “بورس” توسط شورای بورس تعیین می‌گردد.

الزامات ارائه خدمات مشاوره و سبد گردانی اوراق بهادار
ماده ۶ ارائه خدمات توسط “مشاور و سبدگردان” به هر “سرمایه‌گذار” براساس انعقاد قرارداد جداگانه انجام خواهد شد. قرارداد ارائه “مشاوره” از قرارداد “سبدگرانی” جدا خواهد بود. نمونه این قراردادها که مسؤولیت “مشاور و سبدگردان” و حقوق و تکالیف دو طرف قرارداد را مشخص خواهند کرد، توسط “بورس” تهیه و ابلاغ می‌شود.
اهم موارد لازم‌الرعایه در قراردادهای نمونه حسب مورد به شرح ذیل است:
۱ – رعایت مفاد

تعداد صفحات : ۷ صفحه

 متن بالا فقط تکه هایی از محتوی متن پاورپوینت میباشد که به صورت نمونه در این صفحه درج شدهاست.شما بعد از پرداخت آنلاین فایل را فورا دانلود نمایید 

 

 


 توجه :  لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت:  توجه فرمایید.

  • در این مطلب، متن اسلاید های اولیه قرار داده شده است.
  • به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید
  • پس از پرداخت هزینه ،ارسال آنی پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما و لینک دانلود فایل برای شما نمایش داده خواهد شد
  • در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون بالا ،دلیل آن کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود نداردهدف اصلی فروشگاه ، کمک به سیستم آموزشی میباشد.
  • در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون پاورپوینت قرار نخواهند گرفت.
  • هدف اصلی فروشگاه مرجع فایل ، کمک به سیستم آموزشی و جهت افزایش معلومات دانشجویان، دانش آموزان و همچنین مطالعه و کسب دانش است.
  • هر شخص حقوقی یا حقیقی که فکر می کند هر یک از این محصولات فروشگاه صاحب اثرشان می باشد و بدون کسب اجازه در این فروشگاه گذاشته شده است، با ما تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به بررسی و حذف این محصول اقدام فرماییم.

  • درصورت نارضایتی از محصول ، با توجه به قانون حمایت از مشتری ( ۴۸ ساعت مهلت ) هزینه پرداخت شده قابل عودت  میباشد

 


 

 

 

پاسخ دهید