آیین‌نامه فعالیت کارگزار معرف و کارگزارمتعهد خرید در بورس اوراق بهادار

آیین‌نامه فعالیت کارگزار معرف و کارگزارمتعهد خرید در بورس اوراق بهادار

دسته بندی:

قیمت: 720 تومان

تعداد نمایش: 154 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

720 تومان – خرید

به نام خدا

آیین‌نامه فعالیت کارگزار معرف و کارگزارمتعهد خرید در بورس اوراق بهادار
(مصوب کمیسیون فرعی شورای بورس)

تعاریف
ماده ۱ اصطلاحات به کار رفته در این آیین‌نامه به شرح زیر است:
سازمان: سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران است.
هیئت پذیرش: هیئت پذیرش اوراق بهادار است.
کارگزار: شرکت کارگزاری عضو “سازمان” است.
عرضه اولیه عام: عرضه‌ اوراق بهادار به عامه سرمایه‌گذاران برای اولین بار است که می‌تواند در بورس یا خارج از آن انجام شود.
عرضه اولیه در بورس: عرضه اوراق بهاداری است که “عرضه‌ اولیه عام” آن قبلاً خارج از بورس انجام شده، و برای اولین بار جهت معامله در بورس عرضه می‌شود.
عرضه اولیه: اصطلاحی است که “عرضه اولیه عام” و “عرضه اولیه در بورس” هر دو را شامل می‌شود.
کارگزار معرف: “کارگزاری” است که با مجوز “سازمان” برای پذیرش اوراق بهادار شرکت‌های متقاضی پذیرش در بورس و “عرضه اولیه” اوراق بهادار آن‌ها اقدام می‌نماید.
تعهد خرید: تعهد خرید مانده اوراق بهاداری است که “عرضه اولیه عام” آن در بورس انجام شده و تا پایان دوره عرضه، فروش نرفته است. منابع مالی لازم برای ایفای تعهد خرید از محل وجوه “کارگزار” یا سایر متقاضیان خرید خواهد بود. در صورتی‌که “عرضه اولیه عام” مربوط به افزایش سرمایه باشد، از عنوان “تعهد پذیره‌نویسی” به‌جای “تعهد خرید” استفاده خواهد شد.
کارگزار متعهد خرید: “کارگزار معرفی” است که با مجوز “سازمان،” “تعهد خرید” را نیز انجام می‌دهد. در صورتی‌که “عرضه اولیه” مربوط به افزایش سرمایه باشد، کارگزار متعهد خرید عنوان “کارگزار پذیره‌نویس” خواهد داشت.
سندیکای خرید: مجموعه‌ای از “کارگزاران متعهد خرید” است که مشترکاً مسؤولیت “تعهد خرید” را برعهده می‌گیرند.
کارگزار مُقدم متعهد خرید: “کارگزار متعهد خرید” رابط سندیکای خرید با “سازمان” است که از طرف اعضای سندیکا به‌عنوان کارگزار مُقدم به “سازمان” معرفی می‌شود، و کلیه مسؤولیت‌ها را در قبال “سازمان” برعهده دارد.
امیدنامه: سندی است که اهداف، نرخ بازده مورد انتظار، شرایط و کلیه ویژگی‌های مربوط به اوراق بهادار موضوع “عرضه اولیه” را شرح می‌دهد، و تصویری از آینده سرمایه‌گذاری برای تصمیم‌گیری در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. این سند قبل از انتشار عمومی باید به تأیید “سازمان” برسد.
حداکثر مساعی: تعهد “کارگزار معرف” به‌‌تلاش برای فروش هرچه بیشتر اوراق بهادار به بهترین قیمت ممکن به عامه سرمایه‌گذاران است.

شرایط اعطای مجوز
ماده ۲ اعطای مجوز فعالیت “کارگزار معرف” به‌پیشنهاد دبیرکل و توسط هیئت‌مدیره “سازمان” صورت می‌گیرد. متقاضی باید با تکمیل فرم‌های طراحی‌شده توسط “سازمان،” تقاضای خود را ارائه دهد.
ماده ۳ “کارگزار معرف” موظف است برای انجام امور مربوط به معرفی اوراق بهادار شرکت‌ها به‌منظور پذیرش و “عرضه اولیه،” بخش مطالعاتی و اجرایی جداگانه‌ای در شرکت کارگزاری خود فراهم آورد.
ماده ۴ “کارگزار” متقاضی دریافت مجوز، مکلف است حداقل یک نفر با گواهی‌نامه “تحلیل‌گری در بازار سرمایه” را به صورت تمام وقت برای انجام امور مربوط به معرفی شرکت‌های متقاضی پذیرش در اختیار داشت

تعداد صفحات : ۹ صفحه

 متن بالا فقط تکه هایی از محتوی متن پاورپوینت میباشد که به صورت نمونه در این صفحه درج شدهاست.شما بعد از پرداخت آنلاین فایل را فورا دانلود نمایید 

 

 


 توجه :  لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت:  توجه فرمایید.

  • در این مطلب، متن اسلاید های اولیه قرار داده شده است.
  • به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید
  • پس از پرداخت هزینه ،ارسال آنی پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما و لینک دانلود فایل برای شما نمایش داده خواهد شد
  • در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون بالا ،دلیل آن کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود نداردهدف اصلی فروشگاه ، کمک به سیستم آموزشی میباشد.
  • در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون پاورپوینت قرار نخواهند گرفت.
  • هدف اصلی فروشگاه مرجع فایل ، کمک به سیستم آموزشی و جهت افزایش معلومات دانشجویان، دانش آموزان و همچنین مطالعه و کسب دانش است.
  • هر شخص حقوقی یا حقیقی که فکر می کند هر یک از این محصولات فروشگاه صاحب اثرشان می باشد و بدون کسب اجازه در این فروشگاه گذاشته شده است، با ما تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به بررسی و حذف این محصول اقدام فرماییم.

  • درصورت نارضایتی از محصول ، با توجه به قانون حمایت از مشتری ( ۴۸ ساعت مهلت ) هزینه پرداخت شده قابل عودت  میباشد

 


 

 

 

پاسخ دهید