اثرات پذیرش استانداردهای حسابداری بین المللی و اجرای این استانداردها بر شرکتها

اثرات پذیرش استانداردهای حسابداری بین المللی و اجرای این استانداردها بر شرکتها

دسته بندی:

قیمت: 500 تومان

تعداد نمایش: 138 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

500 تومان – خرید

تاثیر استا نداردهای حسابداری بین المللی بر شرکتها
هدف کلی این مقاله بحث در مورد اثرات پذیرش استانداردهای حسابداری بین المللی و اجرای این استانداردها بر شرکتها می باشد .
بطوری که IAS بر مدیریت شرکتها و صورتهای مالی شرکتهای بررسی شده اثر دارد .
صورتها ی مالی تهیه شده در ضمائم این مقاله ، به منظور پشتیبانی و یا تایید و عدم تایید یافته های مقالاتی که اثر IAS را بر روی شرکتها می سنجد می باشد
حسابداری بین المللی رشته ای آکادمیک است که در چند سال گذشته بوجود آمد است . همچنین حسابداری بین المللی مباحث خوب و جالبی را بین اقتصاددانان برای ارایه مسایل مختلف آینده که ناشی از حد و مرزهای علمی و عملی محیط است ، مطرح می کند .
بعد این مساله مورد تاکید و توجه قرار گرفت ، یعنی مساله یکپارچه سازی شرکتها که این مساله مربوط به فرصتها یا تهدیدهای رویکردهای جدید برای افزایش فروش و هچنین برای بدست آوردن منابع مالی از بازارهای مالی بین المللی است .
که اخیراً این مسایل با محدودیتها و موانع زیادی روبه رو شده است . از نقطه نظر حسابداری ، جهت یکپارچه سازی حسابداری بین المللی ، مواجه شدن با این محدودیتها و موانع لازم است .
( Cambarros – ۲۰۰۰)
همچنین ( Radhede – wahlberg ) در سال ۲۰۰۳ بر عدم هماهنگی حسابداری در سطح دنیا اشاره داشتند و بیان کردند که این مساله برای سرمایه گذاران و شرکتها مشکلاتی را در باب فهم اصول حسابداری وجود می آورد ، در نتیجه یک واحد غیر ملی برای ارایه و حل مسایل و تفسیر قوانین پذیرفته شده بین المللی برای حسابداری مورد نیاز است .
چنین واحدی یا هیاتی ، هیات تدوین استانداردهای حسابداری بین المللی است که با در نظر گرفتن منابع عمومی ، استاندردهای جهانی را جهت ارایه اطلاعاتی شفاف و با کیفیت برای تهیه صورتهای مالی با قابلیت مقایسه وضع می نماید . ( IAS , 2002 , p.1)
اگر چه استانداردهای حسابداری بین المللی ، زبان مشترک تعریف و تفسیر و تهیه صورتهای مالی در سراسر دنیا است ، ( Blance , 2003 ) بعلاوه هدف کلی آن ، ارائه معیار و ببنش منطقی و کافی در ارتباط یا شرکتها ، که برای سرمایه گذاران و سهامداران مفید است ، می باشد .
پذیرش و اجرای استانداردهای حسابداری بین المللی ، کار آیی شرکتها را افزایش می دهد .
( Reinstein , Houston ) در سال ۲۰۰۱ نظر خود را برای یکپارچه سازی حسابداری بین الملل معطوف کردند ، که این مساله باعث کاهش هزینه های اجرایی شرکتها می شود . همچنین یکپارچه سازی حسابداری باعث از بین رفتن مرزها می شود ، در نتیجه باعث کار آیی بیشتر بازار و کاهش هزینه های تحلیل صورتهای مالی که برای مقاصد سرمایه گذاری بین الملل کاربرد دارد ، می شود . اهداف این مقاله عبارتست از اثرات پذیرش و اجرای IAS بر شرکتها می باشد . که در ۲ جهت مورد بررسی است .

تعداد صفحات : ۲ صفحه

 متن بالا فقط تکه هایی از محتوی متن پاورپوینت میباشد که به صورت نمونه در این صفحه درج شدهاست.شما بعد از پرداخت آنلاین فایل را فورا دانلود نمایید 

 

 


 توجه :  لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت:  توجه فرمایید.

  • در این مطلب، متن اسلاید های اولیه قرار داده شده است.
  • به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید
  • پس از پرداخت هزینه ،ارسال آنی پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما و لینک دانلود فایل برای شما نمایش داده خواهد شد
  • در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون بالا ،دلیل آن کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود نداردهدف اصلی فروشگاه ، کمک به سیستم آموزشی میباشد.
  • در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون پاورپوینت قرار نخواهند گرفت.
  • هدف اصلی فروشگاه مرجع فایل ، کمک به سیستم آموزشی و جهت افزایش معلومات دانشجویان، دانش آموزان و همچنین مطالعه و کسب دانش است.
  • هر شخص حقوقی یا حقیقی که فکر می کند هر یک از این محصولات فروشگاه صاحب اثرشان می باشد و بدون کسب اجازه در این فروشگاه گذاشته شده است، با ما تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به بررسی و حذف این محصول اقدام فرماییم.

  • درصورت نارضایتی از محصول ، با توجه به قانون حمایت از مشتری ( ۴۸ ساعت مهلت ) هزینه پرداخت شده قابل عودت  میباشد

 


 

 

 

پاسخ دهید