احتراق

احتراق

دسته بندی:

قیمت: 6000 تومان

تعداد نمایش: 80 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۵ فروردین ۱۳۹۷

به روز رسانی در: ۱۵ فروردین ۱۳۹۷

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

6000 تومان – خرید

۱-۱- مقدمه ای بر احتراق ذرات ]۱و۲[
مواد جامد بسیاری وجود دارند که قابلیت احتراق داشته و در صورتیکه شرایط محیطی صحبت اشتعال آن فراهم شود، شروع به سوختن می نمایند. این شرایط که در نهایت منجر به ایجاد یک جرقه می گردد تا حدود زیادی به طبیعت و ابعاد ذره جامد بستگی دارد. معمولاً قابلیت احتراق ذرات جامد با کاهش اندازه آنها به شدت افزایش می‌یابد به خصوص اگر ذرات جامد به شکل پودر و یا غبار درآیند که در اینصورت شرایط جهت احتراق به مراتب مساعدتر می گردد و در این حالت نه تنها سریع‌تر محترق گشته بلکه سرعت سوزش آنها نیز افزایش می یابد. دلیل این امر به میزان اکسیژن نفوذ کرده به داخل توده ذرات بر می گردد. در واقع در حالت فوق الذکر هوا یا اکسیژن راحت تر به درون توده ذرات نفوذ کرده و افت حرارتی سطح سوزش کمتر می تواند به داخل جسم رخنه کند.
هنگامی که فاصله بین ذرات زیاد می شود، زمینه مناسب جهت سوختن سریع مهیا می گردد، چرا که هوای کافی جهت احتراق، بین ذرات قرار می گیرد. حال اگر این پتانسیل بالا که در احتراق ذرات ریز جامد وجود دارد خارج از کنترل به فعالیت در آید می تواند باعث خطرات فاجعه آمیز و آسیب دیدگی اقرار شود. چرا که نرخ سریع سوزش ذرات بر روی تغییرات فشار اثر گذاشته و باعث گستردگی شعله می گردد.
ذراتی که در اکثر صنایع وجود دارد، قابل احتراق می باشند. این ذرات ممکن است مستقیماً ترمیم گردند و یا در در اثر سایر تولیدات صنایع بوجود آیند بعنوان مثال می‌توان از ذره آرد، شکر، ذرت، پلاستیک ها و فلزات زغالسنگ و مواد دارویی که مستقیماً در صنایع تولید می شوند نام برد.
از جمله ذرایت که به صورت ناخواسته و در هنگام تولیدات صنعتی بوجود می‌آیند، براده های چوب، کرک و منسوجات و انواع دیگر براده ها می باشد. در هر صورت همگی این ذرات قابلیت احتراق داشته و در صورت فراهم شدن شرایط اشتعال و یا انفجار بسیار خطرناک می باشند. این انفجارها معمولاً زمانی رخ می دهد که ذرات در هوا پراکنده می گردند و منبع جهت ایجاد جرقه وجود داشته باشد، در حالیکه آتش سوزی ذرات در حالات توده ای، لایه ای و غیره می تواند رخ دهد. ذکر این نکته ضروری است که سرعت انتشار انفجار ناشی از ذرات به قدری زیاد است که می توان گفت اگر انفجار رخ دهد تلاش در جهت خنثی کردن اثرات زیانبار آن بیهوده است.
به طور کلی مجموع مباحث موجود در احتراق ذرات ریز جامد را می توان در دو بحث عمده «تکنولوژی مدرن احتراق» و «پیشگیری و ایمنی» خلاصه نمود. امروزه احتراق ذرات ریز جامد به لحاظ تکنولوژی مدرن احتراق در صنایع نظامی و صنایع هوا فضا کاربردهای متنوع و متعددی دارد که از آن جمله می توان به استفاده از ذرات فلزی در سوخت موشکهای جامد سوز به منظور افزایش پایداری احتراق و افزایش راندمان احتراق اشاره نمود. در واقع ارزش سوخت جامد که تولید انرژی فراوان مشخصه بارز آن بوده زمانی نایابتر می گردد که محدودیت حجمی و وزنی وجود داشته باشد.
از طرفی وجود غبار ذرات در صنایع باعث ایجاد مشکلات عدیده ای می گردد که پیشتر تشریح شد. مطالب ذکر شده مبین این مطلب بوده که جهت جلوگیری از انفجارهای ناخواسته غبار ذرات در صنایع و استفاده بهینه از ذرات فلزی در موشکها، نیاز به فعالیتهای تحقیقاتی مناسب می باشد. در این راستا شناخت مکانیزم انتشار شعله ذرات

تعداد صفحات : ۶۰ صفحه

متن بالا فقط تکه هایی از محتوی متن پروژه میباشد که به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.شما بعد از پرداخت آنلاین فایل را فورا دانلود نمایید 


 توجه :  لطفا به نکات زیر در هنگام خرید ، و دانلود مقاله و پروژه :  توجه فرمایید.

 • در قسمت بالا، متن های اولیه پروژه قرار داده شده است.
 • به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در مقاله و پروژه وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از آن قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید .
 • پس از پرداخت هزینه ،ارسال لینک دانلود آنی مقاله و پروژه مورد نظر ، به ادرس ایمیل شما و نمایش لینک دانلود فایل می شود.
 • در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون بالا ،دلیل آن کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها و صفحات می باشد ودر فایل اصلی ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد ، اگر فایل مورد نظر شما دچار بهم ریختی بود با پشتیبانی ما تماس حاصل فرمائید … 
 • در صورتی که صفحات داری جدول و یا عکس باشند در متون بالا قرار نمی گیرد .
 • هدف اصلی فروشگاه مرجع فایل ، کمک به سیستم آموزشی و جهت افزایش معلومات دانشجویان، دانش آموزان و همچنین مطالعه و کسب دانش است.( محور اصلی یادگیری و ارتقاء سطح علمی شما می باشد ، جنبه منفی و .. ندارد ) .
 • قیمت پروژه در هر صفحه (  با توجه به خالی بودن صفحات )  به قیمت ۱۰۰ الی 200 تومان ( ویژه )  محاسبه می گردد.
 • هر شخص حقوقی یا حقیقی که فکر می کند هر یک از این محصولات فروشگاه صاحب اثرشان می باشد و بدون کسب اجازه در این فروشگاه گذاشته شده است، با ما تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به بررسی و حذف این محصول اقدام فرماییم (.محصولات توسط همکاران ما ارسال شده و این اشتباه از طرف همکاران ما می باشد 

 • درصورت نارضایتی از محصول ، با توجه به قانون حمایت از مشتری ( ۴۸ ساعت مهلت ) هزینه پرداخت شده قابل عودت  میباشد

  • سایت مرجع فایل به شما این فرصت طلایی را می دهد در صورت مشکل و نارضایتی مبلغ شما را عودت دهد ،بنابراین با خیال راحت با اعتماد بالا از فروشگاه خرید نمایید .

 


 

پاسخ دهید