ارزیابی و پاسخ به خطرات موجود در حسابرسی یک صورت حساب مالی .DOC

ارزیابی و پاسخ به خطرات موجود در حسابرسی یک صورت حساب مالی .DOC

دسته بندی:

قیمت: 500 تومان

تعداد نمایش: 125 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

500 تومان – خرید

ارزیابی و پاسخ به خطرات موجود در حسابرسی یک صورت حساب مالی
راهنایی و مشاوره برای استانداردهای حسابرسی که در تاریخ ۱۵ دسامبر ۲۰۰۶ و بعد از آن تأثیر دارند.
این متن دومین مقاله ای است که در مورد شرایط لازم برای مشاوره جدید از بخش استانداردهای حسابرسی ( ASB ) منتشر می شود . اولین مقاله در مورد فرایند ارزیابی خطرات و کنترل های لازم در مورد مفهوم خطر اظهارات نادرست فرد توضیح و بحث داده شد . این مقاله در مورد چگونگی پاسخ حسابرسی به احتمال خطر اظهارات نادرست فرد در طراحی و انجام مراحل حسابرسی بحث و گفتگو می کند .
در اینجا هشت نوع استاندارد فهرست شده است تا کمکی برای حسابرسان باشد و مراحل حسابرسی را ( طبق آن ) طراحی و اجرا کنند . این مقاله خطرات ارزیابی شده را مورد بررسی قرار می دهد بنابراین پاسخ حسابرس به خطرات حسابرسی طراحی و سرپرستی و کنترل حسابرسی را آسان می کند .
همانطور که استانداردهای جدید نشان می دهند ” حسابرسان باید احتمال خطر و اشتباه حسابرسی را در نظر بگیرند و به طور کلی سطحی مادی برای صورت حساب های مالی تعیین کنند ” همچنین حسابرسان ” نباید درکی اساسی از شء و محیط آن که شامل کنترل درونی آن می باشد ، بدست آورد تا احتمال خطر اظهارات نادرست را ارزیابی نماید ” .
طراحی مراحل بعدی حسابرسی
زمانی که احتمال خطر اظهارات ناردست برای صورت های اصلی ، معامله ها مورد ارزیابی قرار گرفت و افشا شد ، حسابرس باید برنامه ی حسابرسی ای ایجاد نماید که در آن بنواند مراحل حسابرسی را مستند نماید و زمانیکه چنین کاری را انجام داد از وی انتظار می رود تا احتمال خطر حسابرسی را به سطح قابل توجهی کاهش دهد . زمانی که حسابرس در حال ارزیابی خطرات احتمالی وطراحی و اجرای کنترل های درونی است ، وی باید تمام پاسخ های کلی را تعیین کند به طوری که اظهارات نادرست را در صورت حساب های مالی در نظر گیرد و برنامه های حسابرسی پاسخگوی خطرات تعیین شده باشد . کاربرد یک برنامه حسابرسی استاندارد در تمام تعهد ها بطور کلی جوابگوی خطرات احتمالی اظهارات نادرست نخواهد بود و تحت استانداردهای جدید پاسخ مناسبی نیست .
چون حسابرس باید رابطه ی بین خطرات و کنترل ها را مستند کند و از طریق مطالبه به حسابرسی بیشتری نیاز دارد ، برنامه حسابرسی باید خطرات احتمالی اظهارات نادرست را در سطح حق طلب ( مطالبه ) نیز در نظر گیرد . حسابرس باید مراحل حسابرسی را طوری طراحی کند که فرد به سطح بالایی ازاطمینان برسد که صورت حساب های مالی عادی از اظهارات نادرست هستند.
به عنوان مثال حسابرسی خطری ( اشتباهی ) جزئی در مورد قیمت گذاری تشخیص می دهد و شرکت این اشتباه را از طریق دو فرآیند کنترل می کند :
یکی کنترلی که طبق تجزیه و تحلیل ماهانه از میزان گردش کالاهای فهرست شده صورت می گیرد و دیگری که بالا و پایین رفتن قیمت ها را در بازار کنترل می کند . بعلاوه شرکت فهرستی از کالاها تهیه می کند تا از صحت ثبت و ضبط فهرست های قبلی اطمینان حاصل کند . در این اوضاع و شراسط حسابرس باید احتمال اظهارات نادرست در پایین در نظر گیرد . چنانچه کنترل های مشتری بررسی شود و مؤثر تلقی شود ، حسابرس ممکن است فقط به طراحی سطح کمی از هزینه های پایین و فهرستی از کالاهای خاص نیاز دارد که داری هزینه های با تغییرات زیاد هستند .

تعداد صفحات : ۴ صفحه

 متن بالا فقط تکه هایی از محتوی متن پاورپوینت میباشد که به صورت نمونه در این صفحه درج شدهاست.شما بعد از پرداخت آنلاین فایل را فورا دانلود نمایید 

 

 


 توجه :  لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت:  توجه فرمایید.

  • در این مطلب، متن اسلاید های اولیه قرار داده شده است.
  • به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید
  • پس از پرداخت هزینه ،ارسال آنی پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما و لینک دانلود فایل برای شما نمایش داده خواهد شد
  • در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون بالا ،دلیل آن کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود نداردهدف اصلی فروشگاه ، کمک به سیستم آموزشی میباشد.
  • در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون پاورپوینت قرار نخواهند گرفت.
  • هدف اصلی فروشگاه مرجع فایل ، کمک به سیستم آموزشی و جهت افزایش معلومات دانشجویان، دانش آموزان و همچنین مطالعه و کسب دانش است.
  • هر شخص حقوقی یا حقیقی که فکر می کند هر یک از این محصولات فروشگاه صاحب اثرشان می باشد و بدون کسب اجازه در این فروشگاه گذاشته شده است، با ما تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به بررسی و حذف این محصول اقدام فرماییم.

  • درصورت نارضایتی از محصول ، با توجه به قانون حمایت از مشتری ( ۴۸ ساعت مهلت ) هزینه پرداخت شده قابل عودت  میباشد

 


 

 

 

پاسخ دهید