اهمیت انرژی روشنایی

اهمیت انرژی روشنایی

دسته بندی:

قیمت: 9800 تومان

تعداد نمایش: 85 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۵ فروردین ۱۳۹۷

به روز رسانی در: ۱۵ فروردین ۱۳۹۷

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

9800 تومان – خرید

اهمیت انرژی روشنایی
روشنایی
تعاریف و کمیتهای اصلی روشنایی
۱- شدت نور(Luminous Intensity)
شدت نور، قوت نور ساطع شده از منابع نور را به دست می دهد. شدت نور منابع معمولی در زوایای مختلف متفاوت است در ابتدا که شمع برای روشنایی مورد قرار می گرفت شدت نور یک شمع استاندارد در صفحه افق به عنوان واحد شدت نور مورد استفاده قرارگرفت که با K مشخص می شد. این استاندارد رضایت بخش نبود و در سالهای بعد استانداردهای گوناگونی معرفی شدند که اهم آنها شمع (Hefner kerte) و شمع بین المللی (International candly) برد. و اما در سال ۱۹۴۸ استاندارد بین المللی جدیدی برپایه تشعشع کننده ای در درجه حرارت انجماد پلاتین عینی ۲۰۴۵ شدت نور که با I نشان داده می شود با واحد کاندیدا اندازه گیری می شود.
۲- شارنوری (Luminous Flux)
یک منبع نور که در هم جهات دارای شدت نور یکنواخت ۱ کاندیلاست را در مرکز مختصات کروی درنظر بگیرید. میزان نور یا شارنوری را که از هرامتدادیان زاویه فضای خارج می شود، واد شارنوری یا یک لومن (Lumen) می نامیم. اگر شدت نور I() کاندیلا باشد. شارنورانی این چنین محاسبه می گردد.
رابطه بالا را به صورت مشتق نیز می توان نوشت:
در رابطه بالا زاویه نضمایی است.
۳- درخشندگی (Luminance)
اگر دو منبع نورانی که شدت نور برابر ولی اندازه فیزیکی مختلف داشته باشند، به طور پشت سرهم رؤیت شوند منبعی که کوچکتر است درخشنده تر به نظر می رسد، درخشندگی L در هرجهت را با نسبت شدت نور ساطع شده از منبع در آن جهت به مولفه سطح منبع نورانی در آن جهت تعریف می کنیم و چنین می نویسیم:

لذا واحد درخشندگی کاندیلا برمترمربع که به نیت (Nit) هم معروف است.
۴- توزیع شدت نور به منحنی پخش نور:
بیشتر منابع نوری، منابع نقطه ای نیستند و لذا شدت نور یکنواخت درجات مختلف ندارند نحوه توزیع شدت نور یک منبع برای محاسبات نوری با اهمیت است و معمولاً توسط سازنده لامپ اندازه گیری می شود و به عنوان منحنی پخش نور داده می شود. برای نمایش پخش نور روشهای مختلفی ممکن است که منحنی های قطبی یکی از معمولترین روشهاست.
شدت نور بسیاری از چراغها دارای تقارن حول محور عمود چراغ است و برای نمایش پخش نور تنها یک منحنی دریکی از صفحات قائم کافی است.
در این منحنی ها زاویه از محور قائم که از چرا‏غ می گذرد اندازه گیری می شود و در هرزاویه فاصله شعاعی منحنی از محل چراغ شدت نور در آن زاویه را مشخص می کند.
منابع نور
تقسیم بندی چراغها براساس پخش نور:
منابع نور را می توان به دو دسته اصلی لامپهای التهابی و تخلیه در گاز تقسیم کرد.
تقسیم بندی لامپها را می توان به صورت جدول زیر خلاصه کرد.

مشخصات لامپ:
مشخصات اصلی لامپها عبارتند از:
الف- شارنوری برحسب لومن
ب- بهره نوری برحسب لومن بروات
ج- عمرلامپ
ت- درخشندگی لامپ که برحسب کاندیلا برمترمربع اندازه گیری می شود.
ث- رنگ دهی
در قسمتهای بعد با اصول کار لامپها و عومال تعیین کننده مشخصات آنه

تعداد صفحات : ۹۸ صفحه

متن بالا فقط تکه هایی از محتوی متن پروژه میباشد که به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.شما بعد از پرداخت آنلاین فایل را فورا دانلود نمایید 


 توجه :  لطفا به نکات زیر در هنگام خرید ، و دانلود مقاله و پروژه :  توجه فرمایید.

 • در قسمت بالا، متن های اولیه پروژه قرار داده شده است.
 • به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در مقاله و پروژه وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از آن قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید .
 • پس از پرداخت هزینه ،ارسال لینک دانلود آنی مقاله و پروژه مورد نظر ، به ادرس ایمیل شما و نمایش لینک دانلود فایل می شود.
 • در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون بالا ،دلیل آن کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها و صفحات می باشد ودر فایل اصلی ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد ، اگر فایل مورد نظر شما دچار بهم ریختی بود با پشتیبانی ما تماس حاصل فرمائید … 
 • در صورتی که صفحات داری جدول و یا عکس باشند در متون بالا قرار نمی گیرد .
 • هدف اصلی فروشگاه مرجع فایل ، کمک به سیستم آموزشی و جهت افزایش معلومات دانشجویان، دانش آموزان و همچنین مطالعه و کسب دانش است.( محور اصلی یادگیری و ارتقاء سطح علمی شما می باشد ، جنبه منفی و .. ندارد ) .
 • قیمت پروژه در هر صفحه (  با توجه به خالی بودن صفحات )  به قیمت ۱۰۰ الی 200 تومان ( ویژه )  محاسبه می گردد.
 • هر شخص حقوقی یا حقیقی که فکر می کند هر یک از این محصولات فروشگاه صاحب اثرشان می باشد و بدون کسب اجازه در این فروشگاه گذاشته شده است، با ما تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به بررسی و حذف این محصول اقدام فرماییم (.محصولات توسط همکاران ما ارسال شده و این اشتباه از طرف همکاران ما می باشد 

 • درصورت نارضایتی از محصول ، با توجه به قانون حمایت از مشتری ( ۴۸ ساعت مهلت ) هزینه پرداخت شده قابل عودت  میباشد

  • سایت مرجع فایل به شما این فرصت طلایی را می دهد در صورت مشکل و نارضایتی مبلغ شما را عودت دهد ،بنابراین با خیال راحت با اعتماد بالا از فروشگاه خرید نمایید .

 


 

پاسخ دهید