ایدز چیست

ایدز چیست

دسته بندی:

قیمت: 500 تومان

تعداد نمایش: 155 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۴ دی ۱۳۹۵

به روز رسانی در: ۱۲ آذر ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

500 تومان – خرید

ایدز چیست

ایدز
سلام
ایدز
ایدز چیست ؟

ایدز (سندروم ناکارایی دستگاه دفاعی بدن) مرحله پایانی بیماری HIV است فرآیند بیماری که مدت ها قبل از اینکه فرد از نظر فیزیکی بیمار شود شروع می شود.وقتی که HIVبطور جدی سیستم ایمنی بدن افراد را دچار آسیب می کند این طور مطرح می شود که فرد دارای ایدز است . در آمریکا شخصی که به HIV مبتلا شده است به دنبال آغاز تشخیص عفونت ها یا وقتی که تعداد لنفوسیت (نوعی از گویچه هایسفید که از بافت شبکه ای گره های لنفی منشا می گیرند و معمولا بدون دانه بوده و شامل انواع بزرک و کوچک می باشد ) CD4+ اش کمتر از ۲۰۰ سلول می باشد یک آزمایش تشخیص ایدز را دریافت می کند( میانگین تعدادلنفوسیت CD4+ یک فرد سالم تقریبا ۱۰۰۰ سلول است ) .

اولین بار در ژوئن ۱۹۸۱ ایدز به عنوان یک بیمار ی غیر عادی که باعث می شود افراد- اصولا مردان همجنس باز جوان- توانایی شان را برای مبارزه با عفونت های تهدید اموز معمول و بدون مدت از دست بدهند شناخته شد . GRID (نقص ایمنی مربوط به همجنس خواهی) که در ابتدا نامیده شد بزودی سندروم نقص دستگاه ایمنی یا ایدز نام گرفت . افرادی که به بیشترین وجه در معرض خطر گرفتن این بیماری بودند مردان دوجنسی یا همجنس خواه، تزریق کنندگان مواد مخدر، دریافت کنندگان تزریق خون و هموفیلی ها بودند.

عاملی که باعث این بیماری می شود یک ویروس است که در یک زمان توسط یک دکتر آمریکایی به نام روبرت گالو و دکتری فرانسوی به نام لوک مونتاگنیر کشف شد . این ویروس که توسط هر کدام از این افراد بطور جداگانه وصف شده بود سرانجام به عنوان گونه هایی از ویروسی مشابه تعیین شد که بعدا ویروس نارسائی دستگاه ایمنی بدن انسان یا HIV نامیده شد . مدت طولانی از کشف این ویروس نگذشته بود که یک آزمایش پادتن پیشرفت کرد که می توانست وجود این ویروس را در خون یا مایعات بدن تشخیص دهد . در سال ۱۹۸۵ مجوز این تست داده شد .

از طریق مطالعه نمونه های خونی که به دلایلی دیگر نگه داشته شده بود نظری اجمالی در مورد آنچه که اپیدمی HIV در ابتدا برای تشخیص اولین موارد در ژوئن ۱۹۸۱ به نظر می رسید داریم . مهم ترین موارد از مطالعات گروه هپاتیت B درسانفرانسیسکو بود . در ۱۹۷۸ انجمن عمومی سلامت ۶۸۰۰ مرد همجنس گرا را در سانفرانسیسکو ثبت نام کرد تا گسترش هپاتیت B و تاثیر واکسیناسیون های پیشرفته اخیر را برای هپاتیتB بررسی کند . بع
با تشکر
ایدز
مرجع فایل

تعداد صفحات: ۱۱

ایدز

پاسخ دهید