تحقیق درباره باربری از چاه

تحقیق درباره باربری از چاه

دسته بندی:

قیمت: 3720 تومان

تعداد نمایش: 70 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۹ آذر ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۱۹ آذر ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

3720 تومان – خرید

تحقیق درباره باربری از چاه

باربر
قسمتی از متن پروژه ….
باربر
باربری از چاه

توان و راندمان باربری از چاه

نسبت بارمرده به بار مفید در باربری با قفس ۳/۱ تا ۷/۱ و در باربری با اسکیپ ۱/۱ تا ۴/۱ به یک است که ارقام کوچکتر نسبت بهتری در باربری است . مثلا برای باربری ۱۰ تن سنگ معدن در نوع باربری با اسکیپ ۲۲ تن ودر نوع باربری با قفس ۲۴ تن باربری انجام می گیرد . به این وزن که وزن کل (بارمفید و بارمرده ) نام دارد بایستی وزن کابل و اتصالها اضافه شود . کابلهای باربری از چاه در چاههای کم عمق (تا ۲۰۰ متر)با مقاومت کششی ۱۶۰ کیلوگرم برمیلیمتر مربع انتخاب می شود و برای هر ۲۰۰ متر طول اضافی ، ۵ کیلوگرم بر میلیمتر مربع به قدرت کشش کابل اضافه می شود . ضریب اطمینان کابلها ۷ محاسبه می شود. در منحنیهای شکل ۲۱ اختلاف وزن کل قفس و اسکیپ نشان داده شده است .

محاسبه توان باربری چاه با توجه به تعداد رفت و آمد قفس باربری در ساعت و میزان بارمفید هر کشش صورت می گیرد . تعداد رفت و آمد قفس (یا اسکیپ) به عمق چاه و متوسط سرعت باربری و همچنین زمان لازم برای بارگیری و باراندازی بستگی دارد . عمق چاههای باربری در معادن ایران تا ۴۵۰ متر است و سرعتهای ۱، ۲ و ۳ و احتمالا ۴ متر برثانیه برای باربری انتخاب می شود زیرا این سرعتها تجربه شده است .

میزان بار مفید هر کشش به ظرفیت واگن (یا اسکیپ) مورد باربری و تعداد طبقات قفس و دو طرفه بودن باربری بستگی دارد . هرگاه در ساعت ، ۲۵ کشش باربری صورت گیرد و در هر حرکت ۲ تن (دو طبقه یک تنی ) بار مفید جابجا شود توان باربری ساعتی ۵۰ تن خواهد شد . در این حالت تعداد ۲۵ کشش در ساعت و نیز حدود ۱۵ ثانیه برای بارگیری قفس منظور شده است . منحنیهای دیاگرام توان باربری چاه را برای ساعتهای مختلف در شرایط ذکر شده نشان می دهد. شکل ۲۲ رابطه بین عمق چاه ، سرعت باربری و تعداد کشش را نشان می دهد.

تاثیر توقفها

مدت توقف برای بارگیری به قفس در مقابل بارگیری به اسکیپ متفاوت است . بدین معنی که در بارگیری و همچنین باراندازی با قفس این مدت نسبتا زیاد است و حدود ۴ ثانیه برای هر تن بار مفید می باشد ، در صورتی که در باربری با اسکیپ زمان لازم ۶/۰ تا ۲/۳ ثانیه وقت برای هر تن بار لازم است ، زمان تخلیه نیز به همین منوال است . برای بارگیری یک اسکیپ با ظرفیت ۱۰ تن حدود ۲۰ ثانیه وقت لازم است ، در باربری با قفس راندن واگن روی قفس حدود ۱۲ ثانیه و
با تشکر بعد از پرداخت آنلاین ، آنی فایل مورد نظر خود را دانلود بفرمائید ..
باربر
مرجع فایل

تعداد صفحات: ۳۹

باربر

پاسخ دهید