تحقیق درمورد هارد دیسک ۲

تحقیق درمورد هارد دیسک ۲

دسته بندی:

قیمت: 5000 تومان

تعداد نمایش: 29 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۲۴ آذر ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۲۴ آذر ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

5000 تومان – خرید

تحقیق درمورد هارد دیسک ۲

هارد
قسمتی از متن …
هارد
HARD DISK

ارائه شده به:

آقای مهندس پاکدامن

توسط :

سمانه جعفری

شیوه ارائه مطالب( نوشتاری)

ترم دوم: سال تحصیلی ۸۵- ۸۴

پیشگفتار:

Hard disk بعنوان یکی اجزای اصلی سخت افزاری کامپیوتر نیاز به مطالعه وشناخت بیشتری دارد با دانستن نکاتی پیرامون این موضوع می توان کامپیوتر را به ر اه انداخت و طی یک مدت آن را ارتقاء داد و بیشترین و بهترین استفاده را از آن برد.

مبانی Hard disk

کالبدشکافی

ذخیره سازی داده ها

نحوه انتخاب یک Hard disk

جایگاه Hard disk

ویژگی های مهم

تشریح مشخصات نکاتی در رابطه با تهیه Hard disk

اضافه کردن Hard disk

پارتیشن Primary

پارتیشن Active

پارتیشن Extended

Hard disk خارجی(External )

یکپارچه سازی دیسک سخت

اجرای برنامه در ویندوز xp

FATSL-NIFS

بر روی هر کامپیوتر حداقل یک Hard disk وجود دارد. برخی از سیستم ها ممکن است دارای بیش از یک Hard disk باشند. Hard disk یک محیط ذخیره سازی دائم برای اطلاعات را فراهم می نماید. اطلاعات دیجیتال در کامپیوتر می بایست بگونه ای تبدیل گردند که بتوان آنها را بصورت دائم برروی Hard disk مغناطیسی ذخیره کرد.

مبانی Hard disk

Hard disk در سال ۱۹۵۰ اختراع گردید. Hard diskهای اولیه شامل های بزرگ با قطر ۲۰ اینچ( ۵۰/۸ سانتیمتر) بوده و توان ذخیره سازی چندین مگابایت بیشتر را نداشتند. به این نوع Disk در ابتد” دیسک ثابت” می گفتند. در ادامه بمنظور تمایز آنها با Floppy disk از واژه” Hard disk ” استفاده گردید. Hard disk دارای یک Platter ( صفحه) به منظور نگهداری محیط مغناطیسی می باشند. عملکرد یک Hard disk مشابه یک نوار کاست بوده و از یک روش یکسان برای ضبط مغناطیسی استفاده می نمایند. Hard disk و نوار کاست از امکانات ذخیره سازی مغناطیسی یکسانی نیز استفاده می نمایند. در چنین مواردی می توان به سادگی اطلاعاتی را حذف و یا مجدداً بازنویسی کرد. اطلاعات ذخیره شده برروی هر یک از رسانه های فوق. سالیان سال باقی خواهند ماند. علیرغم وجود شباهت های موجود رسانه های فوق در مواردی نیز با یکدیگر متفاوت می باشند.

لایه مغناطیسی برروی یک نوار کاست برروی یک سطح پلاستیکی نازک توزیع می گردد. در Hard disk لایه مغناطیسی برروی یک disk شیشه ای و یا یک آلومینیوم اشب
« بعد از پرداخت آنلاین ، آنی فایل مورد نظر خود را دانلود بفرمائید »
هارد
مرجع فایل

تعداد صفحات: ۴۰

هارد

پاسخ دهید