دانلود فایل بهترین زمان های

دانلود فایل بهترین زمان های

دسته بندی:

قیمت: 3300 تومان

تعداد نمایش: 27 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۵ آذر ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۱۵ آذر ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

3300 تومان – خرید

دانلود فایل بهترین زمان های

بهتری
سلام
بهتری
تاریخچه ی تلقیح مصنوعی

استفاده از تلقیح مصنوعی، برای نخستین بار در سال ۱۷۸۰، در ایتالیا به ثبت رسیده است که براساس آن، ماده سگی با این تکنیک آبستن شد و نوزاهایی نیز به دنیا آورد. از سال ۱۹۰۰ میلادی، پژوهش در رابطه با توسعه ی تلقیح مصنوعی در چمانگان (حیوانات مزرعه ای) آغاز شد. این پژوهش ها توسط ایوانف و همکارانش در شوروی انجام شد که تا سال ۱۹۳۰، در زمینه ی تلقیح مصنوعی به صورت تجارتی، در آمریکا و انگلیس به اجرا در آمد.

مقدمه: مزایای تلقیح مصنوعی

تلقیح مصنوعی برای پرورش دهنده ی گاوهای شیری، مزایای فراوانی دارد، مشکلات مربوط به تشخیص فحلی، کاربرد آن در گاوهای گوشتی را محدود می کند. برخی از مزایای تلقیح مصنوعی، نسبت به جفتگیری با گاو نر، در زیر شرح داده خواهد شد.

بهره ی ژنتیکی

بهره ی ژنتیکی را می توان مزیت اصلی تلقیح مصنوعی دانست که همراه با کنترل بیماری ها، یکی از مهمترین علت های گسترش تلقیح مصنوعی به شمار می رود. با استفاده از تکنیک تلقیح مصنوعی، می توان ژن های برتر را در سطح گسترده ای در جمعیت گاوها منتشر کرد، هر گاو دار می تواند از ژنهای گاوهای نری استفاده کند که به دنبال ارزیابی از یک جمعیت بزرگ برگزیده شده اند. بنابراین، هزینه های چنین برنامه های ارزیابی و گزینش که برای یک دامدار بسیار گران تمام می شود، بین استفاده کنندگان خدمات تلقیح مصنوعی تقسیم خواهد شد.

صرفه جویی

حتی در شرایطی که گاودار با استفاده از گاوهای نر برتر موجود توجهی به پتانسیل بهره ی ژنتیکی نداشته باشد، ممکن است این نکته را دریابد که مزایای اقتصادی، استفاده از خدمات تلقیح مصنوعی را برای او با ارزش می سازد، ممکن است خرید و نگهداری گاو نر گران تمام شود و از سویی، این خطر وجود داردکه گاو نر خریداری شده،رضایت بخش نباشد و ناچار پیش از موعد، از گله حذف شود. از سویی ناباروری و یا کم باروری گاو نر، تنها پس از چند ماه که گاو نر با تعدادی ماده گاو همراه باشد مشخص می شود و در این زمان، فاصله ی گوساله زایی به شدت تحت تاثیر قرار گرفت و به زیان های مختلف برای نگهداری آن است، در حالی که در بیشتر شرایط، بهتر آن است که سرمایه ی مصرفی را برای خرید ماده گاوی خرج کند که می تواند محصول قابل فروش داشته باشد.

کنترل بیماری ها

بیماری های دستگاه تناسلی نه تنها باعث ناباروری و یا کم باروری
با تشکر
بهتری
مرجع فایل

تعداد صفحات: ۸

بهتری

پاسخ دهید