ویژوال بیسیک نت

ویژوال بیسیک نت

دسته بندی:

قیمت: 3500 تومان

تعداد نمایش: 90 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۲۴ آذر ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۲۴ آذر ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

3500 تومان – خرید

ویژوال بیسیک نت

ویژوا
قسمتی از متن …
ویژوا
۱ مقدمه ای بر ویژوال بیسیک نت

بیسیک زبانی است که دوران تحول زیادی را پشت سر گذاشته است. اولین نسخه از زبان بیسیک طوری بود که برنامه نویسی در آن دشواری خاصی داشت . امروزه با جدیدترین نسخه بیسک به نام ویژوال بیسیک نت سر و کار داریم. این زبان در محیط ویندوز قدرت فوق العاده ای دارد، به طوری که از سبک برنامه نویسی شی ء گرا پیروی می کند. تولید برنامه ها در این زبان بسیار ساده است، چرا که بخش زیادی از برنامه را کامپایلر زبان تولید میکند.

برنامه نویسی شی ء گرا

برنامه نویسی شی ء گرا شیوه نوینی است که در آن می توان قطعاتی را ایجاد کرد و در برنامه های مختلف مورد استفاده قرار داد. قابلیت خوانایی برنامه هایی که در این روش نوشته می شوند بالا بوده، تست، عیب یابی و اصلاح آن ها آسان است. شی ء گرایی، بر اشیا تأکید دارد.

تعدادی از زبان ها برای برای برنامه نویسی شی ء گرا طراحی شده اند. زبان اِسمالتاک یک زبان برنامه نویسی کاملا شی ء گرا است. زبان C++ که تکامل یافته زبان C است، دارای ویژگیهایی است که برنامه نویسی شی ء گرا در آن امکان پذیر است. در این زبان، برنامه نویسی ساخت یافته نیز ممکن است. ویژوال بیسیک نت زبانی کاملا شی ء گرا است.

برنامه نویسی شی ء گرا، اشیا دنیای واقیسعی را با نرم افزار مناسبی مدل سازی می کند. از امتیاز رابطه کلاس استفاده می کندکه در آن، اشیایی از یک کلاس- مثل کلاسی از وسیله نقلیه- مشخصات مشابهی دارند. از امتیاز وراثت و یا حتی وراثت چندگانه نیز استفاده می کند که در آن، کلاس های جدیدی که ایجاد می شوند، مشخصاتی از کلاسهای موجود را به ارث می برند و حتی ویژگیهای منحصر به فردی نیز دارند.

برنامه نویسی شی ء گرا، داده ها(صفات)، و توابع(رفتارها) را در بسته ای به نام اشیاء، بسته بندی می کند. داده ها و توابع هر شی ء شدیدا به هم گره خورده اند. اشیا دارای ویژگیهای پنهان سازی اطلاعات اند. یعنی، گرچه اشیا ممکن است طریقه ارتباط با اشیای دیگر را از طریق واسط بدانند، ولی اجازه ندارند که از چگونگی پیاده سازی اشیای دیگر آگاه باشند. به عبارت دیگر، جزییات پیاده سازی، در داخل اشیا مخفی شده است.

در C و سایر زبان های برنامه سازی ساخت یافته، برنامه ها به فعالیت ها توجه دارند، در حالی که در زبان ویژوال بیسیک نت به اشیا توجه می شود. در C ، واحد برنامه نویسی، تا
با تشکر
ویژوا
مرجع فایل

تعداد صفحات: ۱۱

ویژوا

پاسخ دهید