پاورپوینت اسپانیا

پاورپوینت اسپانیا

دسته بندی:

قیمت: 3060 تومان

تعداد نمایش: 48 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۲۵ دی ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۲۵ دی ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

3060 تومان – خرید

قسمتی از متن پاورپوینت …اسپانیا پرچم ملی اسپانیا نشان ملی اسپانیا نام رسمی کشور: پادشاهی اسپانیا“Kingdom of Spain  ”  یا “Reino de Espana”
نوع حکومت پادشاهی مشروطه
پادشاه خوان کارلوس
نخست وزیر خوزه لوئیز رودریگز زاپاتروروز ملی: ۱۲  اکتبر (۲۰ مهر ( روز قانون اساسی: ۶ دسامبر  (۱۵ آذر ( پایتخت: مادرید “ شهر مادرید تقریباً در مرکز جغرافیائی کشور قرار گرفته است”.شهرهای مهم: مادرید، بارسلون، سویا، مالاگا، گرانادا، ثاراگوثا، کوردوبا، والنسیا، بیلبائو.بنادر مهم: بارسلون، بیلبائو، کارتاخنا، آلخسیراس، مالاگا، سانتاندر، والنسیا.بخش اعظم حمل و نقل کالاهای صادراتی و وارداتی اسپانیا ازطریق دریا است. پرچم: پرچم اسپانیا از سـه نوار افقی به رنگ های قرمز، زرد و قرمز تشکیـل شـده به طوری که پهنـای رنـگ زرد آن دو برابر هر کـدام از رنگ های قرمز است. آرم رسمـی کشـور در سمت چپ پرچم بر نوار زرد منقش است. هر یک از ایالات هفده گانه خود مختار اسپانیا نیز پرچم مخصوص خود را دارند که در کنار پرچم ملی اسپانیا می افرازند. زبان رسمی: زبان رسمی کشـور، اسپانیائی)کاستیا (Castilla, است. زبان های محـلی کاتالان، باسکی وگالیسیائی عمده ترین گویش های محلی می باشند.دین: حسب قانون اساسی، هیچ مذهبی دین رسـمی کشـور نمی باشــد ولی آزادی مذهبـی تا حدودی کـه نظم اجتماعی شناختـه شده در این قانون را به خطر نیندازد، تضمیـن گردیـده است. بیش از %۹۶  از مردم کشورکاتولیک هستند. خوزه لوئیز رودریگز پادشاه اسپانیا خوان کارلوس  تاریخ :اسپانیا دارای تاریخی بسیار کهن و قدیمی است که اعصار پیش از تاریخ را نیز در برمی‌گیرد. اسپانیای تحت تصرف امپراطوری روم نیز از مهمترین مناطق امپراطوری محسوب می‌شد.
در قرون وسطی اسپانیا تحت تسلط ژرمن‌ها در آمد و چند قرن بعد به طور کامل توسط مسلمانان فتح شد. در سال ۱۴۹۲ دوره حاکمیت مسلمانان در اسپانیا خاتمه یافت و در همین سال کریستف کلمب با استعانت نیروی دریایی اسپانیا قاره آمریکا را کشف کرد.
کشف قاره آمریکا مقدمه‌ای شد برای تشکیل امپراطوری اسپانیا و بسط سلطه استعماری  در این قاره. اسپانیا در سده‌های شانزدهم و هفدهم قدرتمندترین کشور اروپا محسوب می‌شد، اما وقوع جنگ‌های مکرر این کشور را تضعیف کرد.
در سال‌های آغازین قرن نوزدهم نیز کشور‌های آمریکای جنوبی موفق شدند طی مبارزات خود از سلطه اسپانیا خارج شوند. در سال‌های میانی قرن بیستم و پس از شکست جمهوریخواهان در جنگ‌های داخلی اسپانیا، ژنرال فرانکو حکومت را در این کشور در دست گرفت و قریب به سه دهه این کشور را مستبدانه اداره کرد.در سال ۱۹۸۶ – ۱۱ سال پس از مرگ فرانکو – اسپانیا به اتحادیه اروپا پیوست و دوران جدیدی از تاریخ این کشور آغاز شد.
موقعیت جغرافیائی اسپانیا کشوری‌است در جنوب غربی اروپا. نام رسمی آن پادشاهی اسپانیا و پایتخت آن، مادرید است. در شمال با فرانسه و آندورا، در غرب با پرتغال، در جنوب با جبل‌الطارق و مراکش و هم‌چنین دارای مرزهای دریایی در شرق با دریای مدیترانه، و در غرب و شمال با اقیانوس اطلس است.
در این منطقه

تعداد اسلاید : ۳۴ اسلاید

پاسخ دهید