پاورپوینت علفهای هرزوکنترل ان د رشرایط دیم

پاورپوینت علفهای هرزوکنترل ان د رشرایط دیم

دسته بندی:

قیمت: 3520 تومان

تعداد نمایش: 46 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

3520 تومان – خرید

بسم الله الرحمن الرحیم عنوان پروژه: علفهای هرزوکنترل ان د رشرایط
دیم
استاد راهنما:جناب اقای مهندس علیمحمدی
ارائه دهنده: مهتاب رمضا نی فهرست مطالب زمان مبارزه
پیشگیری از ورود علف هرزبه مزرعه
نحوه مبارزه شیمیایی وفیزیکی
فهرست منابع مقدمه: تعریف علف هرز
ویژگیهای خاص علف هرز
طبقه بندی علف هرز
راههای انتشارو هجوم علف هرز
نحوه خسارت
مبارزه باعلفهای هرز در دیمزارها تعریف علف هرزومشخصات واهمیت ان معمولاًد وتعریف برای علف هرز وجوددارد: علفهای هرز به عنوان گیاهانی هستند که به طورناخواسته خارج ازمکان اصلی خود میرویند ودرتعریف دیگرعلفهای هرزرابه عنوان گیاهانی که کاربردشان هنوز شناخته نشده است معرفی میکنند.
طبق تعریف اول: بین علفهای هرزواقعی و گیاهانی که تنها مزاحمتهای اتفاقی به وجود می اورند تفاوت چندانی وجود ندارد. مثلاً اگردر مزرعه سویا گیاه ذرت پیدا شد مطمئناً ذرت درغیر مکان خودبه طور ناخواسته روئیده است.اما هیچگاه خسارتی راکه علفهای هرزی مثل پیچک وتوق دارند نمی توانند داشته باشند.
براساس تعریف دوم: اگر بتوان کاربردی برای علف هرزیافت ان گیاه دیگر علف هرزمحسوب نمیشود. درواقع قیاق که یکی ازبدترین علفهای هرزدنیا شناخته شده به عنوان یک گیاه علوفه ای واردامریکا شد ولی این مانع از پراکنش ان به میلیونها هکتار اززمینهای زراعی با ارزش به عنوان یک علف هرز مزاحم نشد. ویژگی هایی که علف هرز رااز گیاهان دیگر متمایز میکند: تولید بذر فراوان- حفظ قوه نامیه بذرها- توانایی دراشغال سریع مکانهایی که بشر درانها دست برده است.
پس علف هرز گیاهی است رقیب؛ مقاوم ومضر که باعث ایجاد اختلال درفعا لیت های بشر شده است. طبقه بندی علفهای هرز طول دوره زندگی
نوع زندگی
ساختمان ظاهری طول دوره زندگی به طورکلی دوره زندگی یک گیاه عبارت است از مدت زمانی که ازجوانه زنی شروع شده وپس از ریشه دادن و تغذیه و رشد و تولید مثل ودر نهایت ازبین رفتن ان پایان میپذیرد
وبر این اساس علفهای هرز را به سه گروه: یکساله، دوساله وچند ساله تقسیم می کنند.
گونه های یک ساله: مثل شقایق که کمتر از۱ سال مثلاً از طریق گرمای زیاد از بین می روند.
گونه های دوساله: مثل شنگ و هویج وحشی.که در سال اول تولید بذروگسترش ریشه هاوذخیره مواد غذایی در خود ودر سال دوم تولید گل.
گونه های چند ساله: طول دوره زندگی بیش از۲ سال ولی هرساله بعد از تولید مثل از بین نمی روند. علاوه بر بذر به وسیله طوقه وغده وپیازو….. تکثیر میابند. شکل ظا هری علفی، خشبی، راست، پیچان
علفی: اندامهای هوایی چوبی نبوده ونرم است که هر ساله از بین میروند.
خشبی:اندامهای هوایی چوبی بوده که هرساله جوانه زده وگل میدهند ولی نوع یکساله هیچگاه مجدداً جوانه زنی نخواهد کرد.
راست وپیچان: بدون اتکا به گیاه دیگر رشد کرده ویا اینکه برای رشد نیاز به قیم دارند. راههای انتشاروهجوم علف هرز دردرجه اول کشاورزان عامل اصلی الودگی مزارع به علفهای هرز هستند. مشخص ترین راه ورود به یک مزرعه ازطریق استفاده ازبذر الوده است که با استفاده ازبذرهای گواهی شده میتوان این مشکل را حل کرد. استفاده از کودهای گوسفندی درحالی که در مناطق الوده چرا کرده باشندو درصورتیکه خوب پوسیده نشده باشند

تعداد اسلاید : ۲۲ اسلاید

« متن بالا فقط تکه هایی از محتوی متن پاورپوینت میباشد ، که به عنوان نمونه در این صفحه درج شده است. شما بعد از پرداخت آنلاین ، فایل را آنی دانلود نمایید  »

 

 


 توجه :  لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت:  توجه فرمایید.

  • در این مطلب، متن اسلاید های اولیه قرار داده شده است.
  • به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید
  • پس از پرداخت هزینه ،ارسال آنی پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما و لینک دانلود فایل برای شما نمایش داده خواهد شد
  • در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون بالا ،دلیل آن کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود نداردهدف اصلی فروشگاه ، کمک به سیستم آموزشی میباشد.
  • در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون پاورپوینت قرار نخواهند گرفت.
  • هدف اصلی فروشگاه مرجع فایل ، کمک به سیستم آموزشی و جهت افزایش معلومات دانشجویان، دانش آموزان و همچنین مطالعه و کسب دانش است.
  • هر شخص حقوقی یا حقیقی که فکر می کند هر یک از این محصولات فروشگاه صاحب اثرشان می باشد و بدون کسب اجازه در این فروشگاه گذاشته شده است، با ما تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به بررسی و حذف این محصول اقدام فرماییم.

  • درصورت نارضایتی از محصول ، با توجه به قانون حمایت از مشتری ( ۴۸ ساعت مهلت ) هزینه پرداخت شده قابل عودت  میباشد

 


 

 

 

پاسخ دهید