پاورپوینت نظریه مراجع محوری کارل راجرز

پاورپوینت نظریه مراجع محوری کارل راجرز

دسته بندی:

قیمت: 5000 تومان

تعداد نمایش: 18 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۷ دی ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۱۷ دی ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

5000 تومان – خرید

پاورپوینت نظریه مراجع محوری کارل راجرز

نظریه
قسمتی از متن پاورپوینت …
نظریه موضوع:
نظریه مراجع محوری کارل راجرز

مقدمه :
 
بنا به نظر آبرامام مزلو ، روان شناسی انسانی نیروی سومی را در گستره روان شناسی آمریکا تشکیل می دهد . دو نیروی دیگر عبارتند از روانکاوی و رفتارگرایی . راجرز را می توان بخش مهمی از این «نیروی سوم» محسوب داشت . راجرز معتقد بود که انسان در اصل دارای جوهره و ماهیتی مثبت است و هیچ چیز منفی یا شومی ذاتی او نیست.مجموع چنین به نظر می رسد که دیدگاه راجرز در اصل دیدگاهی انسان گرایانه است .

شرح حال کارل راجرز :
 
کارل راجرز در هشتم ژانویه سال ۱۹۰۲ میلادی در غرب آمریکا متولد شد . ابتدا در کارل راجرز در ه. رشته کشاورزی و بعد با تغییر رشته به یادگیری مسائل دینی روی آورد ، بعدا به روانشناسی علاقمند گشت و در سال ۱۹۲۸ موفق به اخذ فوق لیسانس از دانشگاه کلمبیا شد ودکترای خود را نیز در ۱۹۳۱ از همان دانشگاه در رشته روانشناسی بالینی گرفت . در طی دوره انترنی به مطالعه عقاید فروید پرداخت . در سال ۱۹۲۸ تا ۱۹۳۸ به عنوان روانشناس مرکز مطالعه و راهنمایی کودک در نیویورک به کار مشغول شد و در همین مکان بود که اولین پایه های فکری اش در زمینه درمان مراجع محوری نصج گرفت در ۱۹۴۰ به سمت استاد روانشناسی بالینی دانشگاه ایالتی اوهایو تعیین شد.

برخی خصایص و ویژگی های شخص درمانگر مهمتر از آموزش حرفه ای درمانگر و دیدگاه نظری و فنون است . درمانگرانی که این خصایص را دارند موفق و موثرتر خواهند بود .
 
این خصایص چه هستند ؟
 ۱-گرم بودن بدون پاسخدهی
توجه مثبت نامشروط ، بها دادن ، پذیرش ، احترام ، توجه یا حتی عشق بدون مالکیت (راجرز ، ۱۹۶۵) . توجه از این جهت می تواند درمانبخش باشد که اعتماد ساز است و در مراجع ایجاد انگیزه می کند . مراجعان در برابر کسی که به آنها توجه می کند بیشتر احتمال دارد خود افشایی کنند .

۲- درک همدلانه معانی درک همدلانه  
الف : مشارکت هیجانی دو انسان
ب : گرم بودن ، توجه ، نگرانی ، نشان دادن توجه
ج : در درمان مراجع محور ، درک نقطه نظر دیگران  

تکنیکها و ابزار مشاوره مراجع محوری راجرز:
 
پذیرش : راجرز معتقد است وقتی شخصیت افراد را بر مبنای پاداش پرورش می دهیم ، ارزش های برگزیده آنها دیگر با امکانات و توانائی های بالقوه شان هماهنگ نخواهد شد
 
همدلی : همدلی یعنی دیدن اشیاء از زاویه دید فردی دیگر یا دیدن جهان از چشم دیگر
 

با تشکر
نظریه
پاورپوینت

تعداد اسلاید: ۱۷

نظریه

پاسخ دهید