کاربرد شبکه های حسگر (سنسور)

کاربرد شبکه های حسگر (سنسور)

دسته بندی:

قیمت: 3280 تومان

تعداد نمایش: 87 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۵ فروردین ۱۳۹۷

به روز رسانی در: ۱۵ فروردین ۱۳۹۷

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

3280 تومان – خرید

کاربردهای شبکه های حسگر یا سنسور
شبکه های حسگر می تواند مشتمل بر انواع مختلف حسگرهاباشد ، نظیر سنسور یا حسگرزلزله شناسی ، نمونه گیری مغناطیسی در سطح کم ، حسگر حرارتی ، بصری ، و مادون قرمز و حسگر صدابرداری و رادار ، که می توانند محیطی متفاوتی عملیات نظارتی و مراقبتی را بشرح زیر انجام دهند :
حرارت ،
رطوبت ،
حرکت وسایل نقلیه ،
فشار سنجی ،
بررسی و مطالعه ترکیبات خاک
سطوح و یا وضعیت صدا
تعیین وجود و یا عدم وجود انواع اشیاء
تنش ها و یا استرس های مربوط به اشیاء و بالاخره
تعیین مشخصاتی نظیر سرعت ، مسیر و اندازه یک جسم ازدستگاههای حسگر می توان برای شناسائی دائمی و تعیین حوادث مختلف و کنترل موضعی دستگاهها استفاده نمود وجود این حسگرهای کوچک و ارتباط بی سیم آنها با یکدیگر کاربردهای جدیدی را در نواحی مختلف نوید می دهند .
ما کاربردهای آنها را به بخش های متعدد طبقه بندی کرده ایم ، مانند محیط زیست ، بهداشت ، منزل و مواردی کاربرد تجاری ، البته می توان این طبقه بندی رابیشتر بسط داد بطوریکه تقسیم بندی شامل موارد دیگری مثل کاوش های فضائی ، فرآیندهای شیمیایی و نجات افراد از فاجعه بشود .
شبکه های حسگر بی سیم که کاربردهای نظامی دارند ،
می توانند جزء‌لاینفک عملیات فرماندهی نظامی ، کنترل امور ، مخابرات ، فعالیت های کامپیوتری ، امور جاسوسی و مراقبتی و سیستم های هدف گیری باشند . ویژگی های شبکه های حسگر که شامل استقرار نصب سریع و کم خطا بودن آنها می باشد ، استفاده آنهارا در امور نظامی افزایش داده است چون شبکه های حسگر مبتنی هستند بر وسایل کوچک و فشرده وارزان قیمت ، لذا در صورتیکه این قطعات توسط نیروهای دشمن از بین بروند ، تهدیدی برای عملیات نظامی محسوب نمی شوند وبدین ترتیب شبکه های حسگر می توانند روش بهتری برای کنترل عملیات در میادین جنگ باشند .
بعضی از کاربردهای نظامی شبکه های حسگر عبارتند از :
نظارت بر نیروهای حودی و تجهیزات و وسایل ،
نظارت و کنترل فعالیت های میدان جنگ ،
شناسایی نیروهای دشمن
هدف گیری
تعیین و برآورد تلفات و خسارات احتمالی میدان نبرد
شناسایی حملات هسته ای ،
شیمیائی و میکربی
نظارت و مراقبت از نیروهای خودی و تجهیزات نظامی:
رهبران وفرماندهان ارتش می توانند وضیت نیروهای خودی و میزان تجهیزات نظامی در میدان جنگ را توسط شبکه های حسگر زیر نظر داشته باشند .هر گروه ، وسیله نقلیه و یا تجهیزات نظامی دارای حس گرهای کوچکی هستند که وضعیت آنها را مدام گزارش می دهند این گزارشات در نودهای خاصی جمع شده و سپس به سر فرماندهی ارسال می گردند . اطلاعات خاصله همراه با سایر اطلاعات هریک از واحدها قابل ارسال به مقامات ذیصلاح نظامی در رده های بالارت می باشد نظارت برعملیات جبهه جنگ:
جاده ها و شاه راهها و نیز مناطق حساس
نظامی توسط توسط شبکه حسگر قابل پوشش هستند ، به طوریکه تمامی حرکات و نقل و انتقالات نیروهای دشمن تحت نظارت کامل در می آید . به موازات عملیات و طرحهای جدید ، شبکه های حسگر هم در هرزمان و مکان استفاده برای کنترل عملیات جهبه می باشند .
شناسائی مناطق تحت اشغال نیروهای متخاصم :
از شبکه حسگر می توان برای شناسائی مناطق دشمن استفاده ک

تعداد صفحات : ۴۱ صفحه

متن بالا فقط تکه هایی از محتوی متن پروژه میباشد که به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.شما بعد از پرداخت آنلاین فایل را فورا دانلود نمایید 


 توجه :  لطفا به نکات زیر در هنگام خرید ، و دانلود مقاله و پروژه :  توجه فرمایید.

 • در قسمت بالا، متن های اولیه پروژه قرار داده شده است.
 • به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در مقاله و پروژه وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از آن قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید .
 • پس از پرداخت هزینه ،ارسال لینک دانلود آنی مقاله و پروژه مورد نظر ، به ادرس ایمیل شما و نمایش لینک دانلود فایل می شود.
 • در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون بالا ،دلیل آن کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها و صفحات می باشد ودر فایل اصلی ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد ، اگر فایل مورد نظر شما دچار بهم ریختی بود با پشتیبانی ما تماس حاصل فرمائید … 
 • در صورتی که صفحات داری جدول و یا عکس باشند در متون بالا قرار نمی گیرد .
 • هدف اصلی فروشگاه مرجع فایل ، کمک به سیستم آموزشی و جهت افزایش معلومات دانشجویان، دانش آموزان و همچنین مطالعه و کسب دانش است.( محور اصلی یادگیری و ارتقاء سطح علمی شما می باشد ، جنبه منفی و .. ندارد ) .
 • قیمت پروژه در هر صفحه (  با توجه به خالی بودن صفحات )  به قیمت ۱۰۰ الی 200 تومان ( ویژه )  محاسبه می گردد.
 • هر شخص حقوقی یا حقیقی که فکر می کند هر یک از این محصولات فروشگاه صاحب اثرشان می باشد و بدون کسب اجازه در این فروشگاه گذاشته شده است، با ما تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به بررسی و حذف این محصول اقدام فرماییم (.محصولات توسط همکاران ما ارسال شده و این اشتباه از طرف همکاران ما می باشد 

 • درصورت نارضایتی از محصول ، با توجه به قانون حمایت از مشتری ( ۴۸ ساعت مهلت ) هزینه پرداخت شده قابل عودت  میباشد

  • سایت مرجع فایل به شما این فرصت طلایی را می دهد در صورت مشکل و نارضایتی مبلغ شما را عودت دهد ،بنابراین با خیال راحت با اعتماد بالا از فروشگاه خرید نمایید .

 


 

پاسخ دهید